Vai saulesbrillēm ir derīguma termiņš?

 

Ziema ir labs brīdis, kad paveikt “ģenerālo tīrīšanu” saulesbriļļu atvilktnē.

Saulesbrilles ir ne tikai modes aksesuārs, bet arī lietderīgs rīks, kas mūsu acis pasargā no saules kaitīgajiem stariem. Tāpēc negaidi, kad vecie rāmji atkal atgriezīsies modē, bet pārliecinies, vai lēcas ir nevainojamā stāvoklī.

 

Cik ilgi lēcas ir derīgas?

Uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes, jo katram cilvēkam ir atšķirīgi lietošanas paradumi. Ja esi bijis atbildīgs un iegādājies brilles ar UV filtru, tad ņem vērā, ka šis pārklājums nav mūžīgs. Lai saprastu šo procesu, ir lietderīgi iedomāties saulesaizsargkrēmu – arī to mēs uzklājam vairākkārt, jo dažādu iemeslu dēļ to ir nepieciešams atjaunot.

Ir vairāki faktori, kas ietekmē tā kvalitāti. Pirmkārt, saules starojums ietekmē UV filtru – tas pakāpeniski zaudē savu efektivitāti. Vidēji tas notiek viena līdz divu gadu garumā, ja briļļu pāris tiek lietots ikdienā.

Otrkārt, tie ir mehāniski bojājumi. Tie var rasties, ja brilles tīri ar nepiemērotu audumu, ja tās neuzglabā speciālā maciņā un nevieto uz virsmām ar lēcam uz leju. Turklāt lielākoties bojājumi nebūs pat jūtami. Ja brillēm nav redzamu švīku, tas nenozīmē, ka nav bojāts neredzamais UV filtrs.

 

Ko darīt?

Laba doma ir veikt revīziju savā saulesbriļļu kolekcijā un atbrīvoties no tām, kuras ilglaicīgi bijušas aktīvā lietošanā un, iespējams, nav tikušas saudzīgi izmantotas. Atceries, ka saules stari būtiski ietekmē tavu redzi, tāpēc laba doma ir šajā ziņā būt izvēlīgam. Ja neesi pārliecināts, vari doties uz optikas veikalu un lūgt speciālistam pārbaudīt UV filtra efektivitāti.

Lai brilles kalpotu ilgāk, iegādājies vairākus rāmjus dažādām dzīves situācijām un izmanto tos paralēli. Tādējadi paildzināsi katra pāra dzīves ilgumu, un tev būs dažādiem tērpiem piemērotas saulesbrilles.

Un, protams, ievēro paradumus, kas palīdz UV filtram saglabāties ilgāk. Te būs daži padomi, kā to darīt:

  1. Pasargā brilles no skrāpējumiem – neliec tās kabatā vai somā pēc speciāla maciņa.
  2. Tīri tās ar piemērotu šķirdrumu, neizmanto alkoholu, etiķi vai sadzīves ķīmiju, kas nav īpaši tam domāta.
  3. Tāpat lēcu slaucīšanai izvēlies speciālo, mīksto briļļu lupatiņu – neizmanto to, kas pagadās pa rokai, piemēram, apģērbu.
  4. Neatstāj brilles tiešā saules staru iedarbībā, piemēram, uz automašīnas paneļa vai palodzes mājās.
  5. Nenēsā brilles paceltas uz galvas, kad tās nav vajadzīgas – tas rada vajadzību tās atkal tīrīt un noberž lēcu pārklājumu.

Kad esi veicis “lielo tīrīsanu”, ir pienācis brīdis atjaunot kolekciju! Ielūkojies Bergamo.lv vai iegriezies mūsu veikalā “Sky&More” un palutini sevi ar jauniem, stilīgiem rāmjiem, kas ne tikai izskatīsies lieliski, bet arī pasargās arī tavas acis no saules.

© Bergamo 2023. Visas tiesības aizsargātas.
Internetveikala izstrāde: